Home / Dla rodziców / Debaty szkoleniowo-treningowe

Debaty szkoleniowo-treningowe

Dnia 31 stycznia 2017 roku uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni do Technikum Elektryczno-Elektronicznego na debaty szkoleniowo-treningowe. Całe przedsięwzięcie miało na celu przygotowanie uczniów do przyszłych mistrzostw Polski. Obie szkoły wystawiły do walki dwie drużyny. Podczas debaty nad tezami: “Porozumienia mińskie zrodzą podobne konsekwencje jak układ monachijski” i “Powinien powstać niepodległy Kurdystan” występowała drużyna złożona z uczennic klasy 2a w składzie: Nikola Kamieniarz, Ida Kasznia, Joanna Zinko oraz Aniela Zommer. Tezy takie jak “W obliczu problemu imigracji, ratunkiem dla europejskiej tożsamości jest nacjonalizm” i “W prawie czy bezprawiu to moja ojczyzna” przypadły następnej reprezentacji VI LO – trzem dziewczętom z 1a: Ewie Szczypińskiej, Wiktorii Ogonowskiej, Magdalenie Kogut oraz Natalii Martyniak z 3b2. Sędziami byli absolwenci naszej szkoły, Piotr Myć, Michał Górski, Paweł Jarmuł wraz z gościem specjalnym, organizatorem MPDO – Janem Piosikiem. Walka była wyrównana, ostateczny wynik to 2-2. Dziękujemy TME za miłe ugoszczenie, a debatowiczom należą się wielkie brawa!

Nikola Kamieniarz 2a