Home / Dla rodziców / Warto rozmawiać? w Krakowie

Warto rozmawiać? w Krakowie

Dwie drużyny, przygotowane przez prof. Dariusza Okonia, reprezentowały nasze Liceum w Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich ?Polska między Wschodem a Zachodem?. Debaty toczyły się w Krakowie, w dniach 5-7 listopada.
W piątek (dzień przyjazdu) nasi uczniowie przeszli krótkie szkolenie dotyczące organizacji oraz przebiegu debat oksfordzkich, a następnie udali się na zwiedzanie Krakowa. Nazajutrz pierwsza z naszych reprezentacji debatowała, wygrywając wszystkie trzy debaty (z IV LO z Krakowa, I LO z Białegostoku i III LO z Płocka) i tym samym przeszła do fazy finałowej.
W niedzielę debatowała druga drużyna, składająca się ze zdobywających pierwsze doświadczenia uczennic klas pierwszych. Choć nie udało się wygrać, to nie sposób przecenić wszystkich nabytych umiejętności i wiedzy.
W poniedziałek pierwsza drużyna stoczyła zaciętą walkę z II LO z Krakowa w debacie, której teza brzmiała ?Wkład militarny Polaków podczas wojen napoleońskich był niezbędny dla zbudowania polskiej świadomości narodowej?. Swoją przygodę zakończyła na tym etapie.
Wszyscy uczestnicy zwiedzali Kraków i świętowali swój udział w turnieju uczestnicząc w uroczystym bankiecie końcowym. Mieli tam okazję porozmawiać z innymi uczestnikami, wolontariuszami, ekspertami; spróbować wyśmienitego jedzenia oraz wziąć udział w zorganizowanych atrakcjach.
Skład drużyn VI LO:
1:
? Nikola Kamieniarz (2A)
? Aniela Zommer (2A)
? Joanna Zinko (2A)
? Marcel Szymborski (2A)
2:
? Ewa Szczypińka (1A)
? Ida Kasznia (2A)
? Magdalena Kogut (1A)
? Dobrawa Szkarapata (1A)

Opracowała: Dobrawa Szkarapata